01 листопада

Вакцинація від грипу 2019: питання та відповіді

Автор: Катя Дробот

До сезону грипу залишилося всього нічого, тому приймати рішення про щеплення від вірусу треба вже сьогодні (якщо не зробили це вчора). СЕО компанії Myhelix Дарія Лосєва своє рішення вже прийняла, тому ми провели з нею коротке інтерв'ю щодо вакцинації. 

Чому потрібно вакцинуватися від грипу?

Одне щеплення здатне вберегти людину від захворювання або його ускладнень протягом всього сезону грипу, що триває з пізньої осені до весни. Щеплення — легко можна назвати біохаком, адже за допомогою вакцин ми вдосконалюємо свою імунну систему.

Які штами грипу очікують цього сезону?

За розрахунками ВООЗ, упродовж нового епідемічного сезону в Північній півкулі циркулюватимуть віруси грипу, подібні до “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (B/Victoria) і “Пхукет” (B/Yamagata).

Які є вакцини?

Державний контроль якості пройшли дві вакцини: французька («Ваксігрип») та корейська («Джісі флю»). «Ваксігрип» — чотирикомпонентна вакцина (тобто діє на 4 штами вірусів), а «Джісі флю» – трикомпонентна.

Яку з них обрати?

Ті, хто вакцинувався минулого сезону, уже захищені від штамів “Колорадо” і “Пхукет”, тому цього року їм краще обрати корейську вакцину. Так зробила я. Тим, хто вакцинується вперше, я б радила обговорити це питання з лікарем.

Чи можна вакцинуватися вагітним? А дітям?

Вагітним рекомендовано провести щеплення від грипу незалежно від триместру, передусім тим, чия вагітність припадає на сезон грипу. У багатьох дослідженнях було показано, що щеплення не шкодить плоду, а навпаки — стимулює його імунітет розвивати стійкість до вірусу у перші місяці життя. Малечі особливо слід вакцинуватися: вони більш схильні до ускладнень від грипу. Дітям від 6 місяців доза підбирається лікарем згідно з інструкцією обраного препарату.

Чи може вакцина викликати грип?

Ні, оскільки в ній немає живого вірусу :)

Які є протипоказання?

Протипоказаннями до щеплення є температура або загострення хронічного захворювання, якщо таке є. У такому випадку вакцинація відкладається до настання ремісії (наприклад, нормалізації лабораторних показників, тощо). Іншим протипоказанням є алергія на компоненти вакцини.

Де вакцинуватися?

Згідно з МОЗ, щоб вакцинувати себе або свою дитину, слід записатися на прийом до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким підписали декларацію, або звернутись у приватну клініку. Без огляду лікаря в нашій країні провести щеплення не можна.

Усі питання, занепокоєння та сумніви обговоріть з лікарем під час консультації. Жодні інтернет-пости та статті не зможуть прояснити саме вашу ситуацію краще за медпрацівника.

Радимо довго не вагатися, сезон грипу вже на носі!

 
ДНК-тест Моя турбота для жiнки
6500 грн
Замовити тест
ДНК-тест Хвороба Альцгеймера
650 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
«Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і відправте набір «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.