02 квітня

Келих вина щовечора: невинна звичка чи алкоголізм?

Автор: Христина Шевченко

Попри те, що світові організації без упину розраховують порції та встановлюють безпечні норми вживання алкоголю, часто люди трактують їх по-своєму, або знаходять виправдання, які роблять ці рекомендації менш суворими. Так, наприклад, у рекомендаціях Американської асоціації кардіологів сказано, що одна порція алкоголю (келих вина, 0.3 пива або один шот) в день для жінок і дві порції алкоголю для чоловіків не завдадуть шкоди організму. То чи означає це, що можна спокійно випивати таку дозу щодня, прикриваючися «нормою»?  

За даними Національного інституту з питань зловживання алкоголем та алкоголізму США, вживання чоловіками 14 порцій алкоголю на тиждень та не більше 4 порцій на день ще не вважається алкоголізмом. Для жінок норми трохи відрізняються — не більше 7 порцій алкоголю на тиждень, не більше 3 порцій на день. Проведіть арифметичні операції самі. Якщо коротко, то келих вина щовечора офіційно не вважається алкоголізмом ані для жінок, ані, тим паче, для чоловіків (чоловіки навіть можуть дозволити собі вдвічу більшу «норму»). Якщо ви не вживали алкоголь цілий тиждень, і вирішили надолужити прогаяне за один раз — це дуже погана ідея, особливо для жінок. 

Це не дискримінація, а здоровий глузд :) Дослідження показують, що у жінок розвивається алкоголізм при більш низькому рівні споживання, ніж у чоловіків. Одна з причин полягає в тому, що в середньому жінки важать менше, ніж чоловіки, мають менше м'язової маси й більший відсоток жиру. Внаслідок цього, утримання води в організмі жінки нижче, а алкоголь розчиняється саме в цій рідині. Таким чином, після того, як чоловік і жінка з однаковою вагою вип'ють однакову кількість алкоголю, концентрація алкоголю в крові жінки, як правило, буде вище, що піддасть її більшому ризику і потенційно заподіє більшої шкоди.

Споживання келиху вина щодня можна зарахувати до категорії низького ризику розвитку алкоголізму як для чоловіків, так і для жінок. Однак, варто розуміти, що низький ризик і відсутність ризику — не одне й те саме. Як показало дослідження, проведене серед 43 000 осіб Американським Інститутом Здоров'я (NIH), тільки 2 людини зі 100, які дотримувалися запропонованої схеми споживання алкоголю, в результаті розвинули алкогольну залежність.

Звичайно, ці ліміти підходять виключно здоровим людям старше 21 року, які:

  • НЕ планують керувати транспортними засобами та іншою технікою;
  • НЕ мають супутніх захворювань, які можуть бути посилені прийомом алкогольних напоїв;
  • НЕ приймають лікарські засоби, які можуть взаємодіяти з алкоголем;
  • НЕ вагітні або не планують вагітність.

Келих вина ввечері допустимий в рамках здорового способу життя. Однак якщо без цієї порції алкоголю вам складно розслабитися, заснути або соціалізуватися ― подумайте. Можливо, варто звернути увагу на інші способи боротьби зі стресом, такі як медитація, фітнес, книги, психолог і т.д.

Безпечної дози алкоголю не існує. Тому якщо ви не любите алкоголь або з якихось інших міркувань його не вживаєте — немає жодної причини починати це робити!

 

ДНК-тест Вплив і залежність від алкоголю
750 грн
Замовити тест
ДНК-тест Моя турбота для жiнки
6500 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
Кур'єр або «Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і передайте набір кур'єром чи відправте «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.