19 жовтня

Про щеплення від грипу

Автор: Катя Дробот
Листя на деревах жовтіє та опадає, дні коротшають, а ми дістаємо теплі капці та гріємо чай. Турбуватися про своє здоров’я в холодні пори року дуже важливо, особливо актуально це напередодні сезону грипу.
 
Щороку вірус грипу змінюється, щоб атакувати якомога більше людей. У групі високого ризику діти, вагітні, люди з хронічними захворюваннями, медичні працівники, а також літні люди. Через це сезонне щеплення від грипу — єдиний спосіб захиститися від агресивної дії вірусу та знизити ймовірність виникнення ускладнень. У Centers for Disease Control and Prevention запевняють, що зробити щеплення краще, аніж не зробити: вакцинація можливо не захистить від температури, але значно знизить шанси померти чи опинитися у реанімації.
 
Для розробки та виробництва нової вакцини потрібно близько шести місяців. Для цього використовують інформацію про минулорічні штами вірусів грипу, а також роблять прогнози щодо того, які штами пануватимуть цього сезону. Однак, навіть попри такі ретельні дослідження, ефективність щеплення на національному рівні щороку змінюється. Це залежить не лише від точності розробки вакцини, а й від того, як багато людей зробили щеплення. Рівень вакцинації повинен бути високим у кожному окремому колективі, щоб захистити від раптової хвороби всіх його членів, включно з нещепленими.
 
Між іншим, рівно 100 років тому у 1918-1919 роках іспанський грип вразив кожного третього мешканця планети (на той час, близько 550 млн людей). І досі цей випадок залишається наймасштабнішою пандемією грипу. На жаль, ідея щеплення тоді лише переживала своє становлення. На щастя, сучасний світ дуже відрізняється від тогочасного :)
За словами Уляни Супрун, протягом найближчих тижнів в аптеки доставлять 350 тисяч доз вакцин проти грипу, де їх можна буде придбати за приблизною вартістю 200 – 300 грн.
 
Залишилося не так багато часу, щоб вирішити, чи вакцинуватися від грипу. До речі, ми своє рішення вже зробили
ДНК-тест «Мій раціон»
1950 грн
Замовити тест
ДНК-тест «Моє вегетаріанство»
1950 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
Кур'єр або «Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і передайте набір кур'єром чи відправте «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.