29 серпня

Чим примітні гени коал?

Автор: Катя Дробот

Полюбляєте евкаліптові льодяники? А чи знали ви, що виробники додають до них декстрозу й сахарозу, щоб замаскувати гіркоту евкаліптового масла? Про листя евкаліпта не варто й казати: ефірні масла відбивають будь-яке бажання його вживати.

Проте ми впевнені, що коала не погодилася б з цим твердженням. Ця австралійська тварина відома своєю пристрастю до лінощів та евкаліптових дерев. З точки зору генетиків, коала — це не лише блискучі очі й попеляста шубка, а й цікавий об’єкт досліджень.

Листя евкаліпта, отруйне для більшості ссавців, не здатне нашкодити коалам. Ці тварини пристосувалися до такої дієти, «додавши» собі гени білків (CYP2C), що швидко виводять токсичні речовини з організму. Також коали мають у своєму геномі більше генів TAS2R, що відповідають за чутливість до гірких ноток у їжі. Завдяки TAS2R, ці тварини здатні відбирати найменш гіркі листочки, у яких вміст токсичних речовин буде найнижчим. До речі, від цих генів можуть залежати й харчові вподобання людей. Ті, хто має зміни у генах, рідше отримують насолоду від чорного шоколаду, кави й темного пива.

Вчені досліджують геном коал, щоб зберегти цих пухнастих лінюхів. Такі дослідження проливають світло на те, як влаштований їхній імунітет, а також допомагають спрогнозувати, який ефект матимуть на коал деякі ліки.
Тим, хто обожнює цих тварин, радимо дізнатися подробиці зі статті в Nature Geneticshttps://www.nature.com/articles/s41588-018-0153-5

ДНК-тест «Мій раціон»
1950 грн
Замовити тест
ДНК-тест «Моє вегетаріанство»
1950 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
Кур'єр або «Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і передайте набір кур'єром чи відправте «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.