20 березня

Про конференцію Undoing Aging 2018

Автор: Myhelix

На цих вихідних Майхілікс відвідали конференцію Undoing Aging у Берліні. Undoing Aging — одна з найвизначніших подій у геронтології та регенераційній медицині, оскільки там збираються кращі вчені, які займаються проблемами старіння. Конференція відкриває двері всім, хто цікавиться радикальним подовженням життя. Про що ми дізналися?

З доповідей Обрі де Грея, Метью О’Коннора, Річард Конканена (яких можна порівняти з Ілоном Маском та Біллом Гейтсом, але у галузі біології) стало зрозуміло, що розвиток у боротьбі зі старінням є, і він суттєвий. Однак, ще не час бігти за пігулкою проти старіння. Вчені лише починають перевіряти свої теорії, але цього разу не на піддослідних кроликах, а нарешті на людині. Тому за років 5 буде більше цікавої практичної інформації.

Ця конференція стала можливою завдяки SENS Research Foundation — некомерційній ініціативі на чолі з Обрі де Греєм, що здійснює фінансову підтримку досліджень біологічного старіння та пошук прогресивних, технологічних рішень для боротьби з ним. Науковці давно відійшли від ідеї уповільнення старіння через регулювання харчування та лайфстайлу, натомість планується  використання більш сучасних методів генетичної інженерії, нанотехнологій. Вчені зосереджують увагу на очищенні клітин від сміття, усуненні старіючих клітин з організму, регулюванні епігенетичних процесів старіння, виправленні пошкоджень та мутацій у клітині, а також регенераціі органів. Подібні рішення можуть звільнити людство від захворювань, що пов’язані із старінням, та врешті-решт подолати старіння як таке.

Наприклад, одним з рішень для попередження мутацій в мітохондріях є збереження резервної копії мітохондріальної ДНК в ядерному геномі. Нову генетичну терапію атеросклерозу розроблено завдяки збудникам туберкульозу, у яких було знайдено дієві механізми боротьби з цією хворобою. Справжнім відкриттям останніх років є впровадження імунотерапії раку, однак поки що ця процедура є дорогою та має низку побічних ефектів.

Боротьбі зі старінням також сприяє  ВООЗ, яка нарешті визнала старіння захворюванням. У оновленому списку захворювань 2018 року з’явиться рядок «старіння та вікові захворювання», що дозволить науковим групам легше знаходити фінансування для дослідження комплексних механізмів старіння.

З точки зору SENS майбутнє без старіння буде можливим завдяки відкриттям у регенеративній медицині, тому що подовження життя буде досягнено завдяки відновленню структури та функції клітин.

Більшість науковців має на меті не просто банальне сповільнення старіння та лікування старечих хвороб. Їхня ціль є більш амбіційною: вони прагнуть запустити біологічний годинник у зворотньому напрямку. Можливо, саме цим пояснюється той факт, що більшість доповідачів та слухачів конференції не нехтувала можливістю з’їсти тортик і випити чергову пляшечку пива. Але, на нашу думку, все ж таки є сенс турбуватися про свій організм, щоб якнайдовше зберегти його в хорошому стані, адже найближчі декілька декад людство все ще шукатиме ліки від старечих хвороб, а рецепт безсмертя поки що не віднайдено. Вічне життя буде доступне лише тим, хто збереже своє тіло для лікарів майбутнього. А для цього нічого нового поки що не винайшли: варто вживати більше клітковини, свіжих фруктів і овочів, рибу та птицю, робити фізичні вправи, відмовитися від паління та обмежити споживання алкоголю. Тож шлях до ефективної та доступної терапії старіння починається вже сьогодні, і саме вам вирішувати, як довго його дотримуватися.

ДНК-тест «Мій раціон»
1950 грн
Замовити тест
ДНК-тест «Моє вегетаріанство»
1950 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
Кур'єр або «Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і передайте набір кур'єром чи відправте «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.