11 лютого

Здоровий секс

Автор: Катя Дробот

Від мастурбації росте волосся на руках і можна втратити зір; займаючись сексом, можна схуднути, а ті, хто від нього утримується, мають спермотоксикоз. Чули про таке? Викидайте це з голови, звільніть місце для науково підтверджених фактів про те, як секс впливає на людей. Цього разу ділимося з вами пікантними подробицями, які не вивчають на уроках біології.

Секс допомагає схуднути

Ця поширена думка — дещо помилкова. У 2013 році професор Ентоні Кареліс з Університету Квебека в Монреалі (Канада) вирішив підрахувати, скільки енергії ми витрачаємо за цією справою. Виявилося, що в середньому чоловіки спалюють до 100 ккал за один «раунд» кохання, а жінки менше — 70 ккал. Теоретично, щоб схуднути на кілограм, вам потрібно позбутися близько 9 000 калорій, тож якщо ви спалюєте до 100 калорій за одне заняття сексом, то на один кілограм можете схуднути, якщо займетеся сексом 90 разів.

Інший аспект впливу сексу на втрату ваги можна пов’язати з «гормоном любові» — окситоцином. Він продукується мозком у гіпоталамусі, а також клітинами травної системи. Вважається, що окситоцин впливає на сексуальну поведінку, робить людей схильними до емпатії,  регулює дітонародження і лактацію.

Доктор Елізабет Лоусон із відділення нейроендокринологіі Массачусетської загальноклінічної лікарні (США) пояснює, що окситоцин регулює апетит і обмежує споживання калорій. Це було доведено її співробітниками в ході експериментів із різними видами — гризунами, приматами, а також людиною. За словами Лоусон, після введення 24 МО (міжнародних одиниць, одиниця вимірювання кількості речовини у фармакології) окситоцину у вигляді назального спрею чоловіки їдять значно менше. Більше того, окситоцин змушує людину уникати певних нутрієнтів — жирів і цукру!

Секс подовжує життя

Зізнайтеся, всім до вподоби знаходити причини, щоб частіше займатися сексом. І ми знайшли таку: згідно з науковими дослідженнями, секс подовжує тривалість життя. Це така ж захоплива ідея, як і те, що секс дозволяє скинути зайві кілограми та зробити тіло більш спортивним, але, на відміну від цих тверджень, внесок саме кохання у довголіття доведено великою кількістю незалежних досліджень.

Учені Мічиганського університету вирішили перевірити, як на стан серця впливає те, як часто люди кохаються. Дослідники дішли висновку, що сексуально активні літні люди покращують своє психічне і сексуальне здоров'я. Виявилося, що у жінок віком 57-85 років знижується ризик гіпертонічних нападів, якщо вони займаються сексом раз на тиждень.

Дослідники університету Брістоля дійшли до висновку, що смертність серед чоловіків залежить від того, наскільки часто вони переживають оргазм. Серед чоловіків, які оргазмують двічі та більше на тиждень, смертність зменшується на 50% порівняно з тими, які сексуально неактивні.

У іншому дослідженні зібрали дані понад шести тисяч дорослих і виявили, що ті, хто не жалілися на здоров’я, частіше займалися сексом (раз на тиждень або більше) і були більше в ньому зацікавлені. Але у цьому випадку не можна точно визначити причинно-наслідкові зв'язки: невідомо, чи секс сприяє здоров’ю, чи хороше самопочуття підштовхує людей шукати близькості.

Секс як тренування

Біохак для дівчат: під час кохання спробуйте стиснути його член всередині себе. Так ви відчуєте м’язи Кегеля. Вони підтримують матку, сечовий міхур, пряму кишку і тонкий кишечник — важлива частина анатомії. Для тренування цих м’язів розроблено спеціальні вправи та існує спеціальний тренажер. Навіщо їх тренувати? Від стану м'язів тазового дна залежить репродуктивна функція, сечовипускання, дефекація та сексуальні відчуття жінки. З віком ці м’язи слабшають і можуть призводити до низки проблем — від відсутності оргазму до нетримання сечі та опущення стінок піхви.

Сучасна сексологія робить акцент на важливості жіночої мастурбації для лікування сексуальних дисфункцій.  Мастурбація — це нормальний, приємний і здоровий досвід. Науково підтверджено, що жінки, які мастурбують, більш регулярно досягають оргазму під час кохання. Спеціалісти The Northwestern University Feinberg School of Medicine, що у Чикаго, повідомляють, що мастурбація знімає стрес та покращує якість сну. Щодо користі чоловічої мастурбації є небагато досліджень, але відомо, що часта еякуляція знижує ризик раку простати.

Секс — антистрес

Якщо ви вирішили, що переваги кохання зводяться лише до сексу, мусимо заперечити. Виявляється, ті, хто відчувають себе коханими, менше схильні до депресії. Також, згідно з Developmental Psychology, у чоловіків, які підтримують коханих у скрутних ситуаціях, підвищується самооцінка. А у жінок, які відчули підтримку, зменшується кількість випадків депресії у майбутньому. Такий собі win-win.

Окрім цього, одружені люди мають нижчий рівень гормону стресу ­— кортизолу, ­­­— ніж самотні або розлучені. Зменшення стресу супроводжується зменшенням запалень та перешкоджає розвитку низки захворювань. Учені вважають, що це також пов’язано з більшою стійкістю до онкологічних захворювань та нижчим рівнем смертності серед подружніх пар.

Науковці розрізняють у коханні три етапи: хіть, закоханість та прив’язаність. Переважно ці почуття викликані впливом гормонів на мозок. Хіть викликана підвищенням рівня статевих гормонів — естрогену та тестостерону. Саме вони спонукають нас знайти партнера і розпалюють сексуальне бажання. Закоханість та «метелики у животі» з’являються через підвищення рівня нейромедіаторів допаміну, адреналіну та норадреналіну. Допамін надає відчуття ейфорії, тоді як адреналін та норадреналін пришвидшують серцебиття та роблять нас тривожними. У закоханих знижується рівень серотоніну. Мері Лінн, директорка Клініки сексуального благополуччя у Лойолі (Loyola Sexual Wellness Clinic) стверджує, що такі гормональні зміни притаманні людям із нав’язливими станами: це пояснює, чому у перші дні закоханості ми не можемо думати ні про що інше, як про об’єкт бажання. Прив’язаність до партнера виникає при тривалій дії  окситоцину та вазопресину. Рівень окситоцину в крові буквально злітає під час сексу, особливо коли ми відчуваємо оргазм. Тому регулярний чудовий секс із коханою людиною «нагороджує» наш мозок яскравими відчуттями і робить стосунки міцними.

Після проведення МРТ виявилося, що закоханість збуджує у мозку центр задоволення, до нього починає надходити більше крові. Підвищується концентрація ендорфінів, гормонів вазопресину і окситоцину. Разом вони надають загальне відчуття благополуччя та безпеки, що сприяє міцним стосункам. Однак учені досі не можуть знайти відповіді на запитання, чому така «хімія» виникає лише між конкретними двома людьми.

Загалом, щоб відчути позитивний вплив любові на організм, не обов’язково не виходити зі спальні. У «Камасутрі» сказано, що дійсно пристрасне кохання може надати життєвої енергії на цілий рік.