Алкоголь і спорт: чи можна поєднувати?

Автор Myhelix
наука стала ближчою

Якщо пошукати відповідь на це питання в інтернеті, з’явиться стійке переконання, що тим, хто займається спортом, треба уникати спиртних напоїв з усіх сил, інакше — біда. Але у реальному світі досить багато людей ведуть активний спосіб життя та одночасно дозволяють собі трохи алкоголю. Тому нехай на поставлене вище запитання кожен відповість сам. Далі ми спробуємо нейтрально підсумувати те, що нам відомо про поєднання спиртного та фізичних навантажень.

Зневоднення. Це перше, про що треба пам’ятати тим, хто веде активний спосіб життя, при вживанні алкогольних напоїв. Спиртне сприяє виведенню з організму рідини, на яку організм особливо покладається при фізичних навантаженнях. Випили келих вина? Випийте дві склянки ізотонічного напою. Звичайно, з повним сечовим міхуром навряд чи варто тренуватися, тому дайте тілу час впоратися з випитим.

Втомлюваність м’язів та судоми. Насправді, цей пункт — похідний від попереднього. Через брак рідини в тілі, до м’язів надходить менше поживних речовин та кисню. Це сповільнює відновлення м’язів після тренування, а також сприяє посиленому утворенню лактату (молочної кислоти).

Нездорове навантаження на серце. Всі описані у попередньому пункті процеси відбуваються й у серцевому м’язі. Через це бажано не тренуватися при похмільному синдромі, за якого часто спостерігається прискорене серцебиття та порушення ритму скорочень: таке тренування навряд чи принесе користь, а ще й може нашкодити.

Животик. Алкоголь — досить калорійний напій, навіть якщо не брати до уваги цукор та інші добавки, які є у складі багатьох спиртних напоїв. До речі, ті, хто придбав генетичний тест Myhelix “Алкоголь”, мають в особистому кабінеті калькулятор для переведення кількості випитого у кількість вжитих калорій. Також калькулятор показує, скільки ваги можна набрати за рік у такому темпі.

Поєднання спорту з алкоголем точно не є корисним, і робити це постійно ми не радимо. Проте якщо ввечері ви випили трохи вина, а вранці збираєтеся на тренування — пийте воду, це дещо зменшить вплив алкоголю. Якщо вина було не трохи, а більше, і зовсім не вина, а чогось міцнішого — орієнтуйтеся на ваше самопочуття та здоровий глузд, а краще таки відкладіть тренування.

ДНК-тест Вплив і залежність від алкоголю
750 грн
Замовити тест
ДНК-тест Моя турбота для чоловiка
6500 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
«Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і відправте набір «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.