Як не набрати вагу після відмови від куріння?

Автор Катя Дробот
Генетик

Навряд чи існує більш нещасна людина, ніж та, яка нещодавно кинула палити. Часто відмова від паління супроводжується поганим самопочуттям, зниженим імунітетом, порушенням сну. Ще й стрілка на вагах знущається.

Кинув палити та набрав вагу: чому так сталося?

Така доля, на жаль, доволі часто спіткає тих, хто наважився покласти край шкідливій звичці. У середньому, люди набирають 2-4,5 кілограми через кілька місяців після відмови від куріння. Через це дехто постійно відкладає прощання з цигарками, або навіть повертається до паління з метою позбутися набутої ваги.

Механізми, через які при палінні знижується вага, до кінця невідомі. Скоріше за все, куріння слугує поведінковою альтернативою харчуванню: іншими словами, замість снека у вільну хвилину люди обирають цигарку. Окрім цього, схоже, що паління тютюну маскує відчуття голоду. 

Як взяти кілограми під контроль?

Ви далеко не єдина людина, яку хвилює це питання, і на щастя, відповідь на нього мають багато відомих організацій з охорони здоров'я. Ось які поради надає Mayo Clinic — один із найбільших приватних медичних і дослідницьких центрів світу:

  1. Рухайтеся. Хочеться біляша або чипсів? Shake your booty! Стрибайте на скакалці, бігайте: регулярні фізичні вправи не тільки спалюють калорії, але й допомагають зняти симптоми відмови (абстиненції) та зменшити бажання покурити.
  2. Обирайте свідомо. Заздалегідь плануйте страви, які містять багато овочів. Стежте за розміром порцій (один-два кулачки). Відкладіть осторонь цукерки та алкоголь (саме ними так хочеться втішитися після відмови від цигарок).
  3. Запасіться здоровими снеками. Якщо між прийомами їжі вас турбує голод, не бійтеся зробити перекус. Варіантів багато: один фрукт, овочеві палички з хумусом, нежирний йогурт або навіть трішки попкорну.
  4. Заручіться підтримкою дієтолога. Якщо у вас надмірна вага або ви затято курите (більше пачки сигарет на день), бажано звернутися до спеціалістів, що допоможуть контролювати вагу.

Проте є і менш тривіальні поради. Наприклад, запастися жувальними гумками або спробувати mindfulness-прийоми (погугліть що це, якщо ще не зустрічали цього терміну). Все це допоможе не тягнутися за зайвими калоріями чи сигаретами.

Все це, авжеж, не rocket science, і якщо підсумувати, то рецепт простий: їсти здóрово і більше рухатися. На жаль, якщо несамовито їсти все, що містить цукор, сіль та жир, зайвих кіло не оминути. Втім, від них можна рано чи пізно позбутися, а ось від шкоди, завданої тютюновим димом, навряд.

Зміну харчових звичок — нелегка задача. Через це наші тести надають рекомендації з налаштування раціону тим, хто палить, та колишнім курцям. Отримати персоніфіковані поради з харчування,  а також дізнатися,  що заважає покінчити з палінням саме вам — гени чи брак замотивованості — можна після проходження генетичного тесту

ДНК-тест Вплив і залежність від нікотину
550 грн
Замовити тест
ДНК-тест Вплив і залежність від алкоголю
750 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
Кур'єр або «Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і передайте набір кур'єром чи відправте «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.
Ваші дані
Безкоштовна доставка
Доставка у місті Київ
Оберіть день і час доставки
14:00 — 16:00
16:00 — 17:00
17:00 — 18:00
18:00 — 19:00
19:00 — 20:00
Оплата
*Виберiть спосiб оплати
Ваша знижка
*Це обов'язкове поле для замовлення
*Ви заповнили не всі обов'язкові поля