Алкоголь: до, під час і після вечірки

Автор Христина Шевченко

 

Як пережити нескінченнні корпоративи, передноворічні зустрічі та зменшити негативний вплив алкоголю на здоров’я? Приготування до свята має починатися заздалегідь. Дотримуйтеся наших рекомендацій і ваш ранок буде трошки здоровішим. Але пам’ятайте, за все треба платити.

 

Перед святкуванням

Всі ми знаємо, що негативний вплив алкоголю збільшується, якщо ми його споживаємо натщесерце (на голодний шлунок). Якщо в вашому шлунку є їжа, всмоктування алкоголю буде більш повільним та помірним, що дозволить його метаболізувати більш ефективно. Жирна їжа затримується в шлунку довше, тож яєшня або жирна риба буде гарним вибором. Також, не забувайте їсти під час святкування.

 

Під час вечірки

Кількість алкоголю. Наш організм може ефективно метаболізувати не більше однієї порції на годину. Розуміючи це, розтягуйте задоволення і знайте міру. Рекомендована доза алкоголю на день для жінок — одна порція, для чоловіків — дві порції. Будемо реалістами, на новорічній вечірці далеко не кожен зможе цим обмежитись. Але пам’ятайте: чим далі від цієї норми ви відходите, тим важче вам буде вранці.

 

Важливим в алкоголі є не лише алкоголь сам по собі, але і речовини, які виробляються у процесі ферментації. Наприклад, метанол та сивушні масла, ацетон, ацетальдегід, ефіри, дубильні речовини та альдегіди. Саме ці речовини відповідальні за колір, аромат та смак алкогольних напоїв. На жаль, вони також є причиною симптомів похмілля. Якщо ви хочете уникнути головного болю вранці, намагайтесь обирати напої світлого кольору. Чим насиченіший колір алкоголю, тим більше цих сполук в напої міститься і такі напої, як червоне вино, віскі та коньяк здатні викликати більш виражені симптоми похмілля.

 

Одним із механізмів, які спричинюють похмілля є зневоднення організму. Плануючи вечірку, обов’язково споживайте достатню кількість води протягом дня і не забувайте пити безалкогольні напої та воду під час вечірки. Це дозволить вашому організму зберегти достатню кількість води та не страждати ранком. Обов’язково випийте води перед сном, адже ваше тіло продовжить позбавлятися від токсинів поки ви будете спати, а також поставте склянку біля ліжка.

 

Намагайтеся на нелягати на каву. Алкоголь — це депрессант. Природньо, що ви відчуваєте сонливість. Кава не надає вам енергії, вона лише маскує відчуття втоми. Тож, краще продовжуйте пити воду та при можливості дозвольте собі відпочити та поспати достатню кількість годин.

 

Після вечірки


Дозвольте собі вдосталь поспати. Відкладіть всі плани на вечір та не поспішайте нікуди. Для того, щоб вивести алкоголь з вашої системи треба час. Дозвольте собі цей відпочинок.


Прийміть контрастний душ. Якщо всю ніч ви були поганим хлопчиком/дівчинкою, всі симптоми це не прибере, але якщо ви дотримувались наших основних рекомендацій, душ надасть вам бадьорості не гірше за каву.


Не поспішайте зранку їсти багато. Бургер з картоплею варто лишити на інший день (а ще краще, забути). Адже новорічна ніч залишить слід як на слизовій оболонці шлунку, так і на всій травній системі загалом. Починайте з легкого, здорового сніданку.


Втрата води під час прийому алкоголю також веде до втрати калію. Низький рівень калію може призводити до млявості, нудоти і загальної слабкості. Зранку не забудьте з’їсти банан або запекти картопельку.


Після сніданку не сидіть вдома, поспішайте на прогулянку. Найгірше, що ви можете зробити — це сидіти чи лежати вдома. Рухайтеся.


Вітамін В6 допоможе вам швидше відновитись. Крім того, цей вітамін здатен знизити симптоми нудоти. В6 належить до категорії водорозчинних вітамінів і не накопичується в нашому організмі, тож отримати передозування вкрай малоймовірно. Менше з тим, ми завжди радимо звертатися до спеціалістів для найбільш розумного та безпечного прийому препаратів, тож проконсультуйтесь з вашим лікарем заздалегіть що до дозування і форми прийому цього вітаміну, щоб не бігти ранком з головним болем на прийом.  

 

Пам’ятайте: алкоголь не шкодить нашому здоров’ю коли ми його приймаємо дозовано. Намагайтеся не робити алкоголь «королем вечірки» (щоб не стати її посміховиськом). Уважно стежте за своїми реакціями та знайте свою міру. Заздалегідь плануйте святкування та насичуйте вечір емоціями: ігри, планування прейдешнього року, підведення підсумків минулого. Збирайтеся з друзями заради змістовного приємного спілкування і теплих обіймів, а не оселедця під шубою і шампанського.

 

Джерела інформації:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10836917

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hangovers/symptoms-causes/syc-20373012

 

https://www.hopkinsmedicine.org/healthlibrary/conditions/adult/nervous_system_disorders/Hangover_Headache_22,HangoverHeadache

 

 

ДНК-тест Вплив і залежність від алкоголю
750 грн
Замовити тест
ДНК-тест Моя турбота для жiнки
6500 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
Кур'єр або «Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і передайте набір кур'єром чи відправте «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.
Ваші дані
Безкоштовна доставка
Доставка у місті Київ
Оберіть день і час доставки
14:00 — 16:00
16:00 — 17:00
17:00 — 18:00
18:00 — 19:00
19:00 — 20:00
Оплата
*Виберiть спосiб оплати
Ваша знижка
*Це обов'язкове поле для замовлення
*Ви заповнили не всі обов'язкові поля