© Photo by Sebastian Dias

5 порад стосовно попередження хвороби Альцгеймера

Автор Myhelix
наука стала ближчою

Тренування мозку — ефективна та науково підтверджена практика для запобігання виникненню хвороби Альцгеймера. Поступова втрата розумових здібностей трапляється у кожного десятого українця, здебільшого у віці після 65 років. Але є техніки, що допоможуть зберегти розумове здоров'я. Ось вони:

Тренуйте пам'ять.

Спробуйте скласти й запам'ятати список продуктів, план справ на тиждень тощо. Потім подивіться, скільки пунктів списку ви можете пригадати через одну-дві години. Чим довший (і складніший) список, тим жорсткіше тренування для вашого мозку.

Опануйте мнемонічні техніки.

Результати дослідження, опублікованого у 2017 році в журналі Neuron, довели, що мнемонічні техніки дозволяють підвищити місткість пам'яті та переналаштувати нейронні зв'язки. Такою технікою є «чертоги розуму». Суть чертог розуму полягає в тому, щоб уявити добре знайоме місце або ландшафт, і «населити» його тими речами, які треба запам'ятати. Тоді цифри, факти або ж навіть невеликі тексти стануть асоціюватися зі звичним місцем. Уявляючи це місце, можна легко згадати потрібні речі. Такі вправи на пам'ять відкладають настання Альцгеймера та знижують симптоми хвороби, якщо вона вже настала.

Робіть повсякденні справи незвичним способом.

Чистіть зуби іншою рукою, приймайте душ із заплющеними очима, ходіть новими маршрутами, вмикайте телепередачі або подкасти на тему, що вам здається новою. Головне — регулярність.

Читайте вголос.

Коли ми читаємо вголос або слухаємо чиєсь читання, в мозку залучаються інші нейронні ланцюги, ніж коли ми читаємо беззвучно. Читання вголос (а також арифметичні операції) дозволяє активізувати префронтальну зону мозку, а для збереження пам'яті важливо залучати різні мозкові центри. Читання вголос допомагає як здоровим, так і хворим на деменцію людям.

Мізкуйте.

Розгадуйте ребуси й головоломки. Пазли, шахи, і, особливо, судоку — все підійде. А ось кросворди ні.

Усі ці вправи не потребують особливих умінь чи спеціальних пристосувань, тому їх можна легко виконувати щодня. Запорукою успіху є регулярність: саме цей фактор є найсуттєвішим для попередження втрати розумових здібностей у багатьох наукових дослідженнях.

ДНК-тест Хвороба Альцгеймера
650 грн
Замовити тест
ДНК-тест Моя турбота для жiнки
6500 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
«Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і відправте набір «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.