© Andrew B Myers

Як читати менше та дізнаватися більше

Автор Myhelix
наука стала ближчою

Може здатися, що людина, робота якої полягає у передбаченні майбутнього, має оточити себе гаджетами та не відриватися від соціальних мереж. Це помилкове враження. Письменник та футуролог Річард Уотсон навчає студентів Лондонської школи бізнесу та підприємців Долини, як бути готовими до потреб майбутнього, однак сам навіть не має аккаунта у Твіттері.   

Більше того, Уотсон не слідкує за новинами у звичний нам спосіб. Раз на тиждень він читає друковані тижневі газети, ретроспективно. Він не намагається надолужити згаяне, а замість цього перевіряє та цікавиться, які із заголовків будуть актуальними через кілька тижнів або через місяць. Іншими словами, Уотсон нейтрально ставиться до поточних подій. Будь-який момент історії він розглядає у контексті більшому, ніж день або тиждень. Масштаб Уотсона ширший і містить усю історію людства та можливі варіанти його майбутнього. З такої точки зору все здається незначним, хоча за певних обставин і може стати вартим уваги.

Уотсон не зосереджується на тому, про що всі вже говорять. Замість цього він полює на нетривіальні знання. В інтерв’ю з Quartz він поділився своїм підходом до створення інформаційного фільтра, який допомагає бути у курсі подій і відбирати найважливіше й водночас не загрузнути у новинах, що не мають значення.

Тренуйте вибіркове невігластво

На жаль, ми не можемо прочитати все. Згадайте це, коли будете обирати, на що витратити час, віддавайте перевагу якості перед кількістю та намагайтеся створити широкий контекст. Іншими словами, знайдіть золоту середину між широтою і глибиною. Справа в тому, що чим більше інформації доступно, тим менше ми її сприймаємо. Часто навіть цікаву тему люди не дочитують до кінця. Тому є сенс читати менше, але якісніше.  

Лопніть мильну бульбашку

Уотсон радить не підбирати книги та журнали, а вибирати їх рандомно, так само як і спілкуватися з незнайомими людьми. Такі незвичні комунікації та дії порушують вашу інформаційну рутину та надають унікальні інсайти.

Збирайте навколо себе кмітливих людей

За порадами футуролога, необхідно створювати мережу з допитливих та визначних людей, які прагнуть цікавої інформації і можуть направити наше мислення у нове русло. Таких людей називають «tall poppies*» — високі маки — і Уотсон вважає, що таке оточення буде корисним.

Будьте першопрохідцями

«Подорожуйте. Обирайте незвідані шляхи», — закликає Уотсон. «Люди — стадні істоти, і тому ми завжди маємо спокусу іти за натовпом. Не робіть цього».

Знайдіть достовірні джерела

Слідкуйте в інтернеті за надійними, продуманими, далекоглядними новинами та журналістами, нехай вони виконують за вас пошук найцікавішої інформації. Якщо видання або людина орієнтовані на осмислений аналіз, а не на хайпові новини, ви будете отримувати корисну інформацію. Уотсон особливо рекомендує переглядати тижневі видання якісних газет.

Видихніть

«Розслабтеся. Дійсно важливі новини знайдуть вас».

Уотсон упевнений, що потрібна інформація має свої шляхи до нас, і що більша частина щоденної метушні незабаром буде забута.

Виділіть час для читання

«Раз на рік проводьте тиждень за роздумами», — каже Уотсон. Так, наприклад, засновник Microsoft Білл Гейтс виділяє час для обмірковування майбутнього технологій, їдучи до лісу. Він читає десятки наукових праць під час відлюдної і навчальної подорожі, і це підживлює його інноваційне мислення протягом усього року.

Осягніть тишу

«Дізнайтеся, як дивитися вглиб», — рекомендує Уотсон. «Припиніть розмовляти і почніть слухати. Будьте допитливими». Знайдіть спокійні місця, які викликають певне благоговіння. Це можуть бути пустелі, гори і навіть церкви, місця, у яких легше міркувати та споглядати.

Вийдіть з онлайну

Звичайні новини є загальновідомими, й інтернет ними повен. Але цікава інформація, яку збирають допитливі ґіки,  є ціннішою і на неї варто полювати. Уотсон каже: «Ставтеся до трендів цинічно та шукайте контр-тренди, виходьте за свої межі».

Вимкніть телефон

Врешті-решт раз на тиждень, а також щовечора, вимикайте гаджети. А найхоробрішим Уотсон радить наважитися не мати мобільного телефона.

Підхід Уотсона суперечливий але послідовний, і його можна підсумувати однією порадою: будьте протилежними. Ставайте розумними та не зважайте на те, куди йде натовп.

В англомовній культурі «високими маками» називають обдарованих, успішних людей, які через власні здібності здобувають неприязнь суспільства.

Джерело: https://qz.com/1222019/stop-reading-the-latest-news-if-you-want-to-be-better-informed/

ДНК-тест «Мій раціон»
1950 грн
Замовити тест
ДНК-тест «Моє вегетаріанство»
1950 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
«Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і відправте набір «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.