© Hyungkoo Lee

Курс ″Becoming human″ з платформи ″Open2study″

Автор Анастасія Нестеренко
Генетик

Найбільші платформи онлайн-курсів Сполучених Штатів – Coursera та edx.org. Велика Британія також має дуже гарну освітню платформу – futurelearn.com. Як член Британcької Співдружності, Австралія теж на ній представлена ― але чому б не мати свою, незалежну платформу?

″Open2Study″ заснована спілкою вищих навчальних закладів країни, ″Open Universities Australia″– організацією, яка пропонує онлайн-курси та дистанційні курси як для громадян Австралії, так і для іноземців. Більшою мірою, ″Open2Study″ є своєрідною рекламою цих університетів, та самі курси більш-менш базові: фізика, хімія, дієтологія, бізнес та інші. Курсів не так уже й багато, але вони охоплюють майже всі дисципліні, що можуть зацікавити потенційного абітурієнта. Ба більше, це єдиний ресурс, наприклад, де я знайшла повний та доступний курс із морської біології (інші курси, що я знаходила, були або зосереджені на океанографії взагалі, або вже не були дійсними). Тобто платформа пропонує водночас те, що цікаво й те, що не є доступним в інших місцях.

Для себе я вибрала курс з антропології ″Becoming Human″ від Університету Маккуорі. Я вже проходила дивовижний курс від цього закладу ― ″Big history:connecting knowledge″. Є великі дані, а є велика історія – нова наукова концепція, яка розглядає історію як безперервну лінію, що починається із Великого Вибуху та ніколи насправді не закінчується – або закінчиться тільки тоді, коли Всесвіт зникне. Дисципліна інтегральна, та вона розглядає кожне фізичне, біологічне чи історичне явище, що мало місце у Всесвіті, як частину одного великого історичного полотна. Що може бути цікавіше, ніж вивчати історію з позиції фізика, економіста чи біолога?

Університет Маккуорі ― один з небагатьох закладів, який взагалі викладає цю дисципліну, він новатор. Тому немає нічого дивного в тому, що я вирішила пройти ще один курс від них, оскільки я навряд чи зможу потрапити до їхнього кампусу та навчатися офлайн smiley    
Курс ″Becoming Human″ викладається видатним нейроантропологом Грегом Дауні (Greg Downey), автором антропологічного дослідження капоейри. Метою професора є дослідження впливу людської культури на наш мозок. Як говорить сам викладач: ″Люди – незавершений вид″. Наш мозок, реакції настільки пластичні, що ми змінюємося впродовж усього життя, вивчаючи нові концепції та навички. Вже з перших лекцій починаєш розуміти, чому вивчати Homo sapiens так цікаво – і це не має жодного зв’язку з тим, що людина – нібито цар природи.

Курс обговорює еволюцію людини та еволюційну теорію, особливості людської сексуальності та людського мозку. Кожний модуль містить короткі лекції та тести. Є місце для обговорення питань упродовж курсу. За кожний успішний тест та участь у дискусії тобі видається гарний бейджик від сайту – приємна вигадка. Якщо здаєш усі тести – можна отримати сертифікат (сайт пропонує як платну, так і безплатну опцію). Також із кожним курсом пов’язана відповідна низка спеціалізацій – реальних університетських курсів, які можна пройти дистанційно (та платно!).

Як на мене, вчитися на австралійський манер – цікаво та приємно. Загляньте на сайт і вирішить для себе: чи знайдеться для вас щось гарне. 
 

ДНК-тест «Мій раціон»
1950 грн
Замовити тест
ДНК-тест «Моє вегетаріанство»
1950 грн
Замовити тест
Замовлення тесту
1.
Оформіть замовлення.
Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
2.
«Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
3.
Візьміть зразок слини і відправте набір «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.