У зв’язку з війною робота у Майхілікс призупинена на прийом нових замовлень

Samuel Zeller

Як «хакнути» себе?

Автор Дарія Лосєва

В інтернеті ходить стаття про біохакінг, яка викликала у багатьох друзів більше запитань, ніж відповідей. Деякі речі написані достатньо правильно та захопливо, однак про використання такої кількості лікарських засобів, як це робить автор без консультації лікарів я б застерегла. Разом з тим, глобальний посил у статті дуже правильний і прогресивний: персоналізований підхід та індивідуальні рішення на основі якісних досліджень свого тіла. Ми з командою «Майхілікс» підтримуємо рух якісної діагностики, визначення сильних і слабких сторін організму, точкову профілактику та налагодження харчової культури й фізичної активності. Після прочитання статті виникає захоплення і бажання щось зробити та змінити і в своєму тілі, тому вирішили написати більш детально що ж робити і як долучитися до такого модного зараз напрямку, як «біохакінг».  


Біохакінг — це рух у напрямку трансгуманістичної модифікації тіла задля поліпшення власних можливостей за допомогою вживленних кібернетичних пристроїв У більш простому вигляді — це оптимізація роботи розуму та тіла за допомогою використання ноотропів, дієт, тренувань, здорових звичок, стиль життя, коли ти знаєш так багато про своє тіло, що можеш підлаштувати його відповідно до своїх цілей і потреб. Але в першу чергу він передбачає якісну діагностику всіх сфер.


Пропоную детальніше переглянути основні теми, які виділяє автор статті та доповнити їх керівництвом до дій. Це дозволить розпочати досліджувати себе, під наглядом спеціалістів, підібрати персональну профілактику та впровадити здорові звички у життя.


Харчування

 • Щоб зрозуміти, чи ви правильно харчуєтесь, необхідно провести дослідження. Харчовий щоденник — поки що найзручніший і дієвий спосіб, хоча і вимагає концентрації та системності. Його необхідно заповнювати мінімум 3 дні, а краще 1-2 тижні. На основі даних в щоденнику аналізується збалансованість макрогруп, а також бажано проаналізувати те, що ви звикли їсти на кількість мікронутрієнтів. У цьому вас може направити наш дієтолог Христина Шевченко.  

 • Далі необхідно зробити аналіз крові на показники ключових вітамінів і мікроелементів, що покаже картину яка є зараз: чого організму не вистачає для збалансованого харчування. Кров також здають на інсулінову резистентність, гормони.

 • Генетичне тестування на виявлення генетичної схильності до нестачі мікронутрієнтів — також необхідний аналіз. В Україні цим займається Майхілікс. Генетичні показники що зазначенні у статті Сержа можна дослідити у нас.

 • Важливо зрозуміти також стан здоров'я шлунково-кишкового тракту. Сюди належать  УЗД, дихальні тести, аналіз калу, сечі, крові, відеогастроскопія. Консультація з лікарем на предмет проблем з травленням, закрепами, вздуттям. Список досліджень залежить від стану здоров’я та віку. Детальніше про це вам розкаже Руслан Хайрнасов — лікар гастроентеролог. Загалом перед проходженням гастроскопії необхідно поцікавитися, на якому обладнанні буде проводитися аналіз. Зображення ендоскопа має бути у гарної якості, можливість огляду у вузькому спектрі. Загалом, обладнання має відповідати золотим світовим стандартам (наприклад, наші колеги рекомендують OLYMPUS EVIS EXERA III або II).

 • Також для аналізу харчування необхідний аналіз калу на різні показники та мікробіоти (який досі не роблять у нас).

  Це неповний список того, що бажано про себе знати, аби розуміти як налагодити харчування. Але гарний початок.


  Голодування справді дуже важлива практика, але цим варто займатись якщо немає ускладнень організму та під наглядом спеціалістів, які навчать правильно займатись лікувальним голодуванням. Є різні досліджені методики голодування: раз на тиждень, триденне в квартал або довготривале голодування два рази на рік або раз на рік. Підхід залежить від задач і стану здоров’я. У 2016 році Нобелівську премію з медицини дали японському вченому Йосінорі Осумі. Він став відомим завдяки вивченню деградації білків через аутофагію.


  Фізична активність

  • Тут допоможуть аналіз анамнезу чи були травми, або якісь проблеми з опорно-рухливим апаратом, аби правильно підібрати напрям фіз активності.

  • Виміри співвідношення м’язевої і жирової тканини на апараті біоембілянс гарно роблять в Sky fitness або інших тренажерних залах, хоча ефективніше буде гідростатичне зважування, наш спеціаліст Христина також може з цим допомогти.

  • Аналіз максимального об’єму кисню Vo2max, який можна зробити в Vo2maxlab.

  • Гарно проаналізувати генетику на схильність до травмування та потенціалу до швидкого відновлення (цим ми поки що не займаємося).

  • Денсотометрія важлива для розуміння щільності кісток, МРТ обов'язкове, аби виявити проблеми з поставою, різні проблеми з хребтом. Якщо є проблеми, то вправи мають коригуватися та необхідна консультація з лікарем-остеопатом.

  • Дослідження постави за допомогою датчиків на стопах дозволяють подивитися на неправильне розподілення ваги при ходьбі та бігу і відкоригувати недоліки за допомогою ортопедичних устілок.

  • Дослідження судин, наприклад, за допомогою доплера та консультація по результатам у невропатолога.

  • Фізичні вправи бажано робити під наглядом професійного тренера, аби зменшити травмування та правильно продумувати комплекс тренувань, особливо якщо раніше ви регулярно не займались своїм тілом. Також працює правило: важлива регулярність, а не довготривалість тренувань. Тому краще по 30-40 хв регулярно займатись щодня, ніж раз на місяць по 2-3 години.


  Цей пункт напряму пов'язаний з харчуванням. Тому при зміні режиму активності харчування має також змінитися.


  Сон

  Найкраще зібрати статистику за допомогою Fitbit, Apple watch різних програм на телефоні. Ще дуже класно вести щоденник сну — відмічати чи ви виспались, чим займались напередодні сну, гарно поєднати з щоденником харчування щоб знати скільки часу достатньо для відновлення, які чинники є збудниками поганого сну. Дійсно для здоров’я важливий режим: лягати або вставати в один і той самий час, дотримуватись гігієни сну: абсолютно темне приміщення, тихе, гарнопровітрюване, з відрегульованою вологістю. На біоритми також впливають гени. За відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми в 2017 році отримали Нобелівську премію. Якщо є розлади зі сном, або налагодити його не вдається можна звернутися в Інститут сну оскільки причиною розладів може стати, наприклад, гормональний збій.


  Діагностика понад усе

  Головне правило — робити її регулярно. Бажано в одній і тій самій лабораторії, аби можна було зафіксувати динаміку покращення або погіршення стану від зміни звичок. Починаючи від біохімії крові, закінчуючи ДНК тестами, новими методами які лише досліджуються: наприклад, метилюванням ДНК.


  До діагностування я би підійшла комплексно і аналізувала системи організму: видільна, серцева, травна, тощо за допомогою відомих і сучасних методів діагностики. У цьому процесі також важливо визначити слабкі системи організму.  Це можна зробити на основі аналізу захворювань у родині  — згадати, чим хворіли бабусі, дідусі, прабабусі і глибше ці слабкі місця досліджувати. Можна звернутися до керівництв з довголіття, в яких зазначається, які  аналізи та в якому віці необхідно здавати.  Гарний список біологічних маркерів старіння з поясненнями можна почитати тут.


  Не варто забувати й про вакцинацію у дорослому віці, як профілактичний спосіб досягнення довголіття.  У людей з гепатитом В і С менша вірогідність дожити до 100 років, а від гепатита В існує вакцина.


  Також важливим аспектом є обстеження родимок особливо після літнього періоду раз на рік для профілактики раку шкіри. Ну і не варто перезасмагати на сонці.


  Захищений секс — основа статевого здоров’я, тому варто перевірятись на венерологічні захворювання перед кожним новим сексуальним партнером, використовувати експрес-тести.


  Ментальне здоров’я

  Тут варто зважити, що можна діагностувати та звертатись до відповідних спеціалістів: психологів, психотерапевтів, психіатрів.


  Додаткові харчові добавки. Жменя пігулок — ілюзія порятунку
  Усі препарати мають призначатися на основі перших пунктів після детальної діагностики і точково, наприклад якщо у людини низький рівень вітаміну D3, необхідно звернутися за консультацією лікаря його пропити. Комплексні вітаміни не працюють. БАДи теж мають призначатись під контролем лікаря, аби можна було відстежити як організм сприймає речовину. Про захоплення і кількість зазначених ліків у статті треба бути обережним, детальніше сподобалося, як цей пункт розібрав  Михайл Батін та Дмитро Веремєєнко у захопливому рев’ю на «біохакінг» Сержа

  Біохакінг для жінки
  Оскільки статтю написав чоловік зі свого досвіду, то звісно не були згадані важливі аспекти «біохакінгу» для жіночого організму, на які варто звернути увагу. Це стосується  діагностики, але хочеться їх додатково згадати.

  • Раз на рік необхідно проводити гінікологічне обстеження з усіма урогенітальними аналізами, також аналізи крові на інфекції.

  • Важливо стежити за вагінальною мікрофлорою. Аналіз бактеріального посіву.

  • Обстежувати щомісяця свої молочні залози на 6-12 день менструального цикла. Якщо виникають якісь сумніви, необхідно робити УЗД молочних залоз та звертатися до мамолога. В залежності від віку (після 50 років) проходити додаткове обстеження — мамографію.

  • Якщо ви не плануєте дітей до 30 років, дуже корисним є підрахувати свій оваріальний резерв. Детальніше про це у статті описала лікар акушер-гінеколог.

  • Варто також контролювати гормони АМГ, ФСГ, естрадіол. Здавати аналізи на інші статеві гормони, адже від їхнього збалансування залежить жіноча краса, молодість.

  • Підвищений тестостерон у жінок несе багато ускладнень зі здоров’ям та має лікуватись спеціалістами.

  • Якщо є проблеми з менструальним циклом необхідно також вирішувати цю проблему з гінекологом та ендокринологом.


  Для досягнення мети жити довше і здоровіше необхідно мати більше знань про себе. Більше інформації, легше керувати якістю життя. А ми командою «Майхілікс» давно придумали «Клуб 120» для проведення просвітницької діяльності з дієвих і практичних порад з довголіття.  Якщо вам цікаво досліджувати себе і ви готові змінювати свої звички, то ласкаво просимо до нашого клубу!

  ДНК-тест «Мій раціон»
  1950 грн
  Замовити тест
  ДНК-тест «Моє вегетаріанство»
  1950 грн
  Замовити тест
  Замовлення тесту
  1.
  Оформіть замовлення.
  Після підтвердження платежу наш менеджер зв'яжеться з вами.
  2.
  «Нова пошта» доставить вам набір ДНК.
  3.
  Візьміть зразок слини і відправте набір «Новою поштою». Інструкцію з набору залиште собі.